Historia

Sierakowski Klub Sportowy "Warta"powstał w trudnym dla Polski roku 1939. Organizatorem i prezesem klubu był wtedy Józef Dyniewicz,sklepikarz. W czasie wojny, z wiadomych względów "Warta" zawiesiła swą działalność, którą wznowiła po roku 1945.W tamtych latach zawodnicy grali jeszcze w parku za rzeką Wartą. Później klub zmienił nazwę na"Spójnia" i działał przy Hucie Szkła Warta w Sierakowie.Jeszcze jedną organizacją skupiającą piłkarzy był Ludowy Klub Morena. Od 1 maja 1977 do 31 sierpnia 1979 roku występował w C klasie, natomiast w latach 1979-1980 w klasie B.Klub na kilka dobrych lat został rozwiązany. Reaktywowano go w roku 1990 jako Klub Sportowy WARTA Sieraków, a prezesem został Włodzimierz Góral. W roku 1998 klub przejął Grzegorz Chojan, którym kierował aż do śmierci.Później rządy w Warcie pełnił Adam Brzeziński, który dzięki swemu poświęceniu i zaangażowaniu wniósł do klubu nową jakość. Przez ten krótki okres jego działalności wyremontowano szatnie, wykonano remont głównej i treningowej płyty boiska, a co najważniejsze klub osiągnął największy sukces w swej 68-letniej historii -awans do klasy okręgowej, w której jako beniaminek zajął 9 miejsce.16 lipca 2010 roku w tragicznym wypadku zginął Tomasz Dobkowicz - piłkarz, a później W-ce prezes Sierakowskiego Klubu Sportowego "Warta".Tomek jest osobą o której nigdy nie zapomnimy, był on z nami w chwilach tryumfu i w chwilach porażek. Na pewno będzie nam bo brakowało.Aktualnym prezesem jest Zbigniew Sus, któremu pomaga sekretarz Wojciech Maćkowiak oraz członkowie zarządu.

Powiązana galeria: http://wartasierakow.futbolowo.pl/gallery/10352